Probuzení I.

6. února 2013 v 20:22 | Zoey Attack! |  TT

Dobré ráno, dobrou noc a vítej..
I když musím uznat, že jsem dnes vstávala už o půl dvanácté. Taky proč ne, když mám jednou po dlouhé době volno. Co to má společného s realitou?

Každý jsme to zažil. Vzpomeňte si, když jste se naposledy probouzeli (sami od sebe). Takových těch pět, až deset vteřin, než jste si vše uvědomili a byli jste si vědomi i světla okolo. V tu chvíli jste se vrátili zpět do -reality..

Proč, ale většina lidí od ní utíká nebo se o to alespoň pokouší? Nesnesou pohled na svět, současnost, sebe, okolí, nebaví je život jako takový nebo experimentují a snaží se zjistit co kdyby?

Útěk mimo.. třeba do snů? Halucinace ať už ty dobré nebo špatné? Do jiných příběhů, fantasy, životopis, představivost..
Jednou jsem se zeptala mých zfetovaných přátel: ,,Co na tomhle vidíte? Jaký to má smyl? (Braní omamných látek- jen pro upřesnění)"
Co většina z nich odpověděla?: ,,Život je nuda. Je to zábavnější. Nemyslím na svoje problémy. Já nevím. (Ano, i takhle odpověď tam zazněla.)"
Přečetla jsem mnoho přísloví na téma realita. Většinou je tam zmíněno, že je ve smyslu špatná, takové to probuzení, něco co ničí naše sny, atd..
Není, ale realita přeci jen lepší? Není to sen, který neřídíme my, ale ani nepravdivá děsivá halucinace. Je to náš příběh. Leckdy ho můžeme ovlivnit, nenávidět, milovat, ale hlavně žít..
Ano, zní to hrozně směšně zrovna ode mě. Já tady kážu o tom, jak je realita dobrá a lepší a za chvíli stejně o tomhle světě nebudu mít ani tušení, ale možná právě proto má moje slovo vězší váhu.

Sama nevím co, tak strašně úžasného vidím na tom být pár hodin mimo a potom už jen myslet na to, kdy a kde zas. Zapřísahala jsem se, že do toho už nikdy nespadnu, ale snáze se to řekne něž udělá jako většina věcí, že? Někdy mám chuť jen spát a nemyslet na ni. Vyhnout se té každodenní realitě a být zase bez sebemenších starostí. Pár věci co dnes ještě musím udělat:
1. Dotáhnou Miu v pořádku k ní domů, než si to s někým stihne rozdat s někým za rohem nebo někde jinde..
2. Nadobro vysvětlit panu M., že o něj opravdu nemám zájem a v blízké době ani mít nebudu.
3. Nebýt posera a být k Damienovi zcela upřímná, pokud ho dnes potkám. Taky v to doufám..
4. Fouknou do bílé lajny, až mi zase někdo inteligentní nabídne a bude dělat,, že neví co v takových chvílích udělám..
5. Spát víc, něž 3 hodiny..

Jak se tak koukám, tak mám co dělat. Jen, abych to shrnula..

Sny můžeme nahradit realitu, ale ne navždy. Je lepší si uzpůsobit život k obrazu svému, než od něho utíkat. Realita je něco skutečné. Vysvětlení ve slovníku: REALITA - SKUTEČNOST.
Budete radši žít v něčem vymyšleném nebo si vyberete "plnohodnotný život" se vším všudy?
Pro mě těžká otázka..Zoey Attack!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Věříte na osud?

Ano !
Někdy..
Ne!

Komentáře

1 Katie Katie | 7. února 2013 v 21:39 | Reagovat

Můžu se zeptat, kdo ti dělal dess?

2 Zoey Attack! Zoey Attack! | Web | 9. února 2013 v 14:02 | Reagovat

[1]: Vlastní tvorba.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama