Mínění o vlastním úsudku mimo nás..

1. dubna 2014 v 22:43 | Zoey Rylow |  TT

Zevnějšek ti ukáže, odkud přišel
a vnitřek proč dýchá..
Kůži má bílou, ale duši zčernalou..


Každý přece máme svůj vlastní svět ne? I když by to byl pajzl v nějaký díře, kde se kouř drží okolo lidí a smích se rozléhá po celé místnosti. Já jen procházím kolem a ztrácím se v nejbližším stínu. Spolužačky si navzájem vypráví, jak si po škole čtou knížky, poslouchají hudbu, chodí ven nebo nakupovat, dělají nějaký sport atd.. Vyjmenují celou říčku aktivit normálních mladých lidí. Já si přeci taky něco přečtu nebo poslechnu, ale věci založené né na jiném principu, než mají rádi mý vrstevníci.
Proč si jdu po škole radši koupit něco v sáčku pro lepší náladu? Chci se vymanit z tohohle světa.
Ale je opravdu lepší si zalézt na záchod a na míse si dát onu zázračnou látku, než si jít s kamarádkami na kafe a okouknou novou kolekci bot? Proč nejdu s nimi? Místo toho si zalezu do pokoje s papíry a propiskami, kde se kolem mě válí knížky. To je můj svět, který tak miluju. Ne, nechci to změnit.
,,Ty vole.. teď jsem četla nějakou knížku o fetu a prostě ty feťáky nechápu hej. Jsou to špíny." nebo: ,,Já bych to chtěla jednou zkusit, abych věděla jaký to je.." vypouští z úst. Někdy přemýšlím o tom, že bych ty tzv. knihy o drogách zakázala. Měli by společnost odrazovat od drog, ale v některých případech spíš svádí k jejich užití. Pravdivá kniha o tom, jak můžete dopadnout. A to je to. Řeknete si, že to takhle daleko nezajde. Ojéé.. ale většinou si neuvědomíte, že se nacházíte na HRANICI. To se pozná hned poprvé max. podruhé, kdy si to ,,zkusíte".
Radši mlčím nebo se v duchu směju, když o tom někdo vypráví. Učli mě, že lidi co o tom vědí ani o tom vědět nemají. Ale jak tedy poučit okolí o tom co je správné a co ne?
Na pohled normální člověk, ale v hloubi duše zklamaný jedinec co hledám sebe všemožnými způsoby. Proč si lidé neváží toho co mají? Proč si děti neváží vzdělání, které se jim dostává?
Máme všechno a přitom nic. Chceme něco dokázat a přitom nám je naše budoucnost putna. Mít na sobě hezký hadry, ale chovat se jak hovado. Šílet po demokracii, ale hlavně nemít jiný názor, než ostatní a když se tak stane, tak dotyčného proklet do 5. kolene.
Společnost je špatně nastavená. Společnost, která je složena jedinci. Chceme spravedlnost, ale ta neexistuje. Už při tom, kde jsme se narodili. Je pro nás špatné zobecňovat, ale křičíme na sebe, když chceme být jiní. Proč tohle všechno?
,,Já ti nevím holka, je to takový no.." začíná učitel s popisem mé slohové práce. ,,No.. černý nebo, jak to říct." dořekne. A toto má být vystudovaný učitel s magisterským titulem, který nemá dostatečnou slovní zásobu, aby mohl zkritizovat mojí slohovku. Jo vítejme v dnešní době. Jen do mě pane učiteli. To nějak zkousnu. ,,Za 4. Nedržíš se tématu a tvé myšlenky jsou jaksi zaoblený. Nejdeš přímo k věci." Položil papír s mým písmem na katedru a popadl další list a pokračoval dalším spolužákem. Vyvrátila jsem oči v sloup s tím, že ze mě kdejaký spisovatel nebude. Raději z hodiny odejdu na ,,dámský". Do konce hodiny ještě zbývá skoro 35 minut a já se ploužím po chodbě a po schodech do prvního patra. Otevřu dveře kabinky a zamknu za sebou. Sjedu po vydlaždičkované stěně a zapálím si jednu cigaretu s tím, že odtud musím vypadnout co nejdřív, než přijde nějaká štětka co mě práskne. Bože, ať už je konec a můžu jít někaj do háje. Hm.. nádherný myšlenky mladý holky.
Dívám se na nedopalek a hlavou mi proletí myšlenka: ,,Nedáme si něco jinýho?" Lidé říkají, že chybami se člověk učí, ale většinou se nepoučí.. A já jsem mezi nimi.

Zoey Rylow

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Věříte na osud?

Ano !
Někdy..
Ne!

Komentáře

1 Barbora Barbora | E-mail | Web | 19. dubna 2014 v 10:21 | Reagovat

Celkem to chápu, po jedné mé slohovce za mnou chodila učitelka asi měsíc, jestli je se mnou všechno v pořádku, jestli nepotřabuju pomoc a nebo jestli jsem se nechytla nějaký špatný party, že se v poslední době straním lidem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama